Stronę, którą odwiedzasz stworzyłem aby mieć miejsce, w którym będę mógł swobodnie dzielić się z innymi moimi doświadczeniami w zakresie, używania oprogramowania typu opensource, w szczególności systemu operacyjnego Linux

Pragnę podkreślić, że wszystkie zamieszczone na tej stronie opinie wynikają z moich doświadczeń i do czego się przyznaję są ocenami subiektywnymi.

Celem tej strony jest zaprezentowanie możliwości jakie daje używanie oprogramowania opartego na otwartych standardach.

We wszystkich zamieszczanych materiałach będę starał się unikać mocnych słów (choć czasami cisną się one na usta), ale również będę bronił mojego prawa do wypowiadania (w kulturalny sposób) czasami bardzo krytycznych opinii.

Chcę zaznaczyć, że strona ta nie prezentuje poglądów ani spojrzenia na rynek oprogramowania instytucji, z którymi współpracowałem, współpracuję lub będę współpracować.

Kilka słów na mój temat:

Nazywam się Andrzej Kardaś i urodziłem się 31 grudnia 1976 (to nie jest żart) w Warszawie gdzie mieszkam do dzisiejszego dnia.

Z wykształcenia i z zamiłowania jestem informatykiem. Duża część mojej zawodowej kariery związana była z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, gdzie miałem przyjemność i zaszczyt prowadzić zajęcia z wieloma wspaniałymi nauczycielami, których jeśli trafili w to miejsce serdecznie pozdrawiam.

Poza doświadczeniem w przekazywaniu wiedzy na temat szeroko pojętych technologii informacyjnych, posiadam także umiejętności z zakresu administrowania serwerami Windows i Linux, oraz programowania w językach zorientowanych obiektowo takich jak Java (J2EE) czy Ruby. Ostatni z wymienionych języków stanowi podstawę szkieletu Ruby On Rails, od którego chyba się uzależniłem.

Przez kilka lat byłem także etatowym pracownikiem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej gdzie staram się służyć moją wiedzą i doświadczeniem w komponentach informatycznych Projektów 6 i 7 realizowanych przez CKE. Realizacja owych projektów zakończyła się min. wdrożeniem dwóch sporych systemów informatycznych.

Obecnie staram się rozwijać swój własny mały biznes IT.

Więcej szczegółów profesjonalnych na mój temat możesz znaleźć klikając tu: Moje CV

Prywatnie jestem entuzjastą oprogramowania opensource, szczęśliwym użytkownikiem systemu Gentoo Linux, miłośnikiem koszykówki (ostatnio ograniczam się głównie do kibicowania), i ciężkim przypadkiem fana literatury fantasy (trylogię Tolkiena czytam co najmniej raz do roku).

Co znajdziesz na mojej stronie:

Linux - w tym miejscu postaram się podzielić moimi przemyśleniami dotyczącymi Linuksa, pokazać jak użyteczny, pomocny i dostarczający rozrywki może być system oparty na Linuksie, w rękach doświadczonego użytkownika, także podzielę się konfiguracją z moich komputerów biurkowych.

Overlay - w tym miejscu znajdziesz informacje dotyczące mojego prywatnego repozytorium pakietów dla dystrybucji Gentoo Linux.

Moje CV - mówi samo za siebie - taką mam nadzieję.

Galeria - moje galerie zdjęć.

Blog - mój blog techniczny zawierający różne treści, od podstawowych howto poprzez administrację systemami, aż po programowanie.

Informację techniczne:

Aby poprawnie wyświetlić moją stronę powinieneś używać względnie nowej przeglądarki i środowiska o rozdzielczości co najmniej 800x600, niemniej silne polecam używanie systemu z rozdzielczością 1024x768.

Niektóre części mojej strony wykorzystują pewne elementy technologii Ajax, w związku z tym powinieneś również odblokować korzystanie z javascript aby poprawnie uzyskać dostęp do wszystkich publikowanych treści.

Udało mi się przetestować z wynikiem pozytywnym moją stronę w następujących przeglądarkach:

Jeśli widzisz poważne problemy z wyświetlaniem elementów graficznych na mojej stronie w starszych przeglądarkach, proszę nie informuj mnie o tym, ale zaktualizuj swoją przeglądarkę, świat nie stoi w miejscu. Mam świadomość, że przeglądarki nie implementujące najnowszych standardów będą miały poważny problem z wyświetlaniem mojej strony. Ta informacja jest kierowana do użytkowników Internet Explorera 6 ;-).

Jeśli natomiast dostrzegasz problemy w nowszych wersjach przeglądarek od tych wymienionych powyżej, będę wdzięczny za informację. Weź pod uwagę fakt, że wersje beta przeglądarek mogą nie posiadać pełnej implementacji wszystkich standardów (szczególnie w obsłudze JavaScript).

Podobnie jeśli dostrzegasz na mojej stronie merytoryczne lub językowe błędy, będę wdzięczny jeśli dasz mi o tym znać. Nikt nie jest doskonały :D.

Jeśli nie zgadzasz się z moimi opiniami lub subiektywnymi sądami, pamiętaj gdybyśmy wszyscy myśleli tak samo i zachowywali się tak samo świat byłby bardzo nudnym miejscem do życia. Nie mam nic przeciwko spieraniu się z mądrymi i miłymi ludźmi, więc jeśli sobie życzysz możesz wysłać mi maila wyrażającego Twoją opinię. Jeśli tylko treść jego nie będzie obraźliwa postaram się odpowiedzieć. Bez względu na wszystko nie sądzę, że twój email zmieni mój osąd. Zamiast wysyłania emaila sugeruję abyś stworzył swoją stronę i podzielił się swoimi przemyśleniami w podobny sposób jak ja to robię.

Jeśli współdzielisz moje zainteresowania i myślisz, że moja strona mogłaby być lepsza gdybym coś do niej dodał, podziel się ze mną swoimi pomysłami. Jestem otwarty na twoje sugestie.

Mam nadzieję, że niektóre z informacji opublikowane na mojej stronie będą użyteczne i, że strona ci się spodoba.


Data ostatniej modyfikacji: 17 luty 2016